آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270981
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1399 11:40
تعداد بازدید : 3301

روسیه: آمریکا از فضای سایبری سوءاستفاده می کند

 معاون دبیر شورای امنیت روسیه با انتقاد از وضعیت فعلی اینترنت و کنترل فضای سایبری توسط آمریکا، اعلام کرد: واشنگتن از اینترنت به عنوان ابزاری برای رسیدن به اهداف خود علیه دیگر کشورها استفاده می کند.
undefined

فناوران- دمیتری مدودیف افزود: آمریکا بطور کامل مدیریت نام دامنه و هویت افراد در اینترنت را تحت کنترل دارد در حالی که نباید این گونه باشد. 
معاون دبیر شورای امنیت روسیه گفت: تصمیم اخیر دولت ترامپ در مورد صاحبان سرویس های شبکه اجتماعی و نرم افزارهای فیلم چینی نشان می دهد که آمریکا قصد دارد در آینده نیز سیاست خود در حوزه فضای سایبری یعنی انحصار در آن را حفظ کند. 
وی افزود: این نشان می دهد که کاربران شبکه های اجتماعی، بخش تجاری و دولت ها نمی توانند اطمینان داشته باشند که منافع و حقوق آنها بطور شایسته تامین می شود.  
مدودیف گفت: این مساله برای دولت روسیه اهمیت زیادی دارد ما بر این باوریم که هر دولتی باید امکان کنترل اطلاعات خود را داشته باشد زیرا این یکی از نشانه های حق حاکمیت است.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز 17 مرداد ضمن طرح این ادعا که اپلیکیشن شبکه اجتماعی چینی پرطرفدار تیک تاک یک تهدید برای امنیت ملی کشورش به شمار می رود، اعلام کرد که استفاده از این اپلیکیشن را در آمریکا ممنوع خواهد کرد.
منبع:ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :