آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271010
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1399 12:28
تعداد بازدید : 4696

در نیمه نخست سال 2020 انجام شد

رکوردزنی هواوی در فروش ۱۰۵ میلیون گوشی

آمار جدیدی که از سوی هواوی اعلام شده نشان می دهد که این شرکت تنها در شش ماهه ابتدایی سال 2020 موفق به فروش ۱۰۵ میلیون گوشی هوشمند و رسیدن به رتبه اول در میان تمام شرکت های فعال در این حوزه شده است.
undefined

آی تی من- در جریان نشستی که در کنفرانس فناوری اطلاعات چین در سال 2020 برگزار شد، یو چندونگ به عنوان مدیر عامل بخش کالاهای مصرفی شرکت هواویبه صورت رسمی اعلام کرد که این شرکت در نیمه اول سال 2020 موفق به کسب سودی معادل 255.8 میلیارد یوآن (36.7 میلیارد دلار) شده و با فروش 105 میلیون دستگاه گوشی هوشمند، به رتبه اول در میان تمام تولیدکنندگان گوشی هوشمند در سراسر دنیا رسیده است.
علاوه بر این، شرکت هواوی توانسته در جریان سه ماهه دوم سال 2020 نیز با کنار زدن رقیب کره ای خود به این عنوان دست پیدا کند. این اتفاق منجر به رسیدن محصولات هواویبه جایگاه «پرفروش ترین گوشی های هوشمند دنیا» در این بازه زمانی شده است.
البته مدیرعامل هواوی معتقد است اگر در سال گذشته موضوع محدودیت ها علیه هواویمطرح نمی شد نیز این شرکت می توانست به جایگاه اول فروش گوشی های هوشمند برسد.
نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که هواوی به جز بخش موبایل در صنایع دیگر نیز رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. در میان این صنایع می توانیم به تولید تجهیزات پوشیدنی شامل ساعت های هوشمند بپردازیم که هواوی با محصولات جدیدش توانسته به رتبه دوم فروش جهانی و رتبه اول در چین برسد. در بازار تبلت ها نیز هواوی در رتبه سوم جهانی و رتبه اول چین قرار دارد و در حوزه لپ تاپ ها نیز به جایگاه دوم فروش در چین دست یافته است.
بنابر آمار رسمی موسسه  IDC، هواوی در سه ماهه دوم سال 2020 تعداد 55.8 میلیون دستگاه فروخته و با این آمار به سهمی معادل 20.2 درصد از کل بازار گوشی های هوشمند رسیده است. در این میان فروش داخلی هواوی سهمی 45 درصدی را از بازار گوشی های هوشمند چین به دست آورده، همچنین آمار IDC نشان می دهد که عمده سود هواوی در گروه محصولات میان رده ی رو به بالا بوده است. به نظر می رسد تمرکز بیش از پیش هواوی در زمینه توسعه اکوسیستمی شامل انواع دستگاه ها از جمله لپ تاپ ، تبلت، ساعت، هدفون و غیره که به راحتی نیز به یکدیگر متصل می شوند، از جمله سیاست های هواوی بوده که تاکنون ثمرات مثبتی در رشد درآمد این شرکت داشته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :