آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271090
تاریخ انتشار : 28 مرداد 1399 11:3
تعداد بازدید : 4592

اینستاگرام پیام های خصوصی و تصاویر حذف شده را ذخیره می کند!

«ساگوت پوخارل» که محقق مستقل امنیت سایبری است، متوجه شده حتی پس از آنکه کاربران پیام های خصوصی و تصاویر در اینستاگرام را حذف کرده اند، یک کپی از آنها در سرورهای این پلتفرم ذخیره شده است.
undefined

فناوران- سال گذشته میلادی، هنگامی که پوخارل آرشیوی از اطلاعات اینستاگرام خود را دانلود کرد، متوجه فایلی حاوی تصاویر و پیام هایی شد که بیش از یک سال قبل آنها را پاک کرده بود. این امر نشان می دهد هرچند تصاویر در پروفایل او قابل مشاهده نبوده اند، اما هنوز هم در سرورهای فیس بوک (شرکت مادر اینستاگرام) وجود دارند.
این شبکه اجتماعی در بیانیه ای اعلام کرد که  پس از گزارش پوخارل این چالش را در نوامبر ۲۰۱۹ میلادی برطرف کرده و تاکنون هیچ نشانه ای مبنی بر سواستفاده از اطلاعات دیده نشده است. البته در این بیانیه اینستاگرام توضیح نداده اکنون تصاویر و پیام های خصوصی قبلی کاربران را حذف کرده است یا نه؛ بلکه توضیح داده که نمایش این اطلاعات قدیمی در آرشیو پوخارل تصادفی بوده است.
در اینستاگرام نیز مانند فیس بوک پس از انتخاب گزینه حذف، ۹۰ روز طول می کشد تا اطلاعات از سرور حذف شود. اما فیس بوک در یکی از قوانین مربوط به اطلاعات خود توضیح می دهد نسخه ای از اطلاعات کاربر پس از ۹۰ روز نیز در مخزن بک آپ باقی می ماند که در صورت اضطرار، اختلال نرم افزاری یا موارد دیگر دوباره بازیافت شود.
فیس بوک پس از دریافت گزارش شکاف امنیتی از پوخارل، ۶ هزار دلار به او جایزه داد.
منبع:مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :