آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271233
تاریخ انتشار : 2 شهریور 1399 12:55
تعداد بازدید : 4763

نصب باتری ارزان برای کاهش قیمت آیفون ۱۲

هزینه بالای تولید آیفون های 5G باعث شده اپل به دنبال روش هایی برای کاهش این هزینه باشد و ظاهرا استفاده از باتری های با پیچیدگی کمتر و تولید مدل های پرچمدار در هند را به عنوان راهکارهایی به این منظور در نظر گرفته است.
undefined

آی تی من- داده های ارائه شده توسط تامین کنندگان حاکی از این است که سازگاری آیفون با شبکه های 5G زیر ۶ گیگاهرتز و مبتنی بر امواج میلیمتری به ترتیب  ۸۵ و ۱۳۵ دلار هزینه روی دست اپل می گذارد. بر اساس گزارشی که توسط «مینگ-چی کو»، تحلیلگر برجسته منتشر شده، اپل به تامین کننده های خود فشار آورده که هزینه قطعات آیفون 5G را کاهش دهند و به همین منظور در آیفون ۱۲ از باتری هایی با طراحی ساده تر استفاده خواهد کرد.

بر این اساس بورد باتری آیفون ۱۲ دارای لایه های کمتر بوده و فضایی محدودتر را اشغال خواهد کرد. هزینه تولید این قطعه نسبت به آیفون ۱۱ بین ۴۰-۵۰ درصد کاهش یافته اما اپل قصد دارد در سال ۲۰۲۱ با کنار گذاشتن کلی طراحی بورد سخت این هزینه ها را بیش از پیش کاهش دهد.

همچنین به گفته این تحلیلگر فشار اپل بر تامین کنندگان بورد ایرپاد ۲ باعث شده قیمت این قطعات نسبت به نیمه اول ۲۰۲۰ بین ۲۵ تا ۳۰ درصد کمتر شود. ایرپاد ۳ هم که احتمالا در نیمه اول ۲۰۲۱ از راه می رسد، به لطف در پیش گرفتن این روش و با استفاده از فناوری SiP به جای SMT ارزانتر تمام خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :