آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271281
تاریخ انتشار : 3 شهریور 1399 12:8
تعداد بازدید : 3285

آمریکا با کمبود لپ تاپ برای آموزش مجازی روبه رو است

سال تحصیلی جدید در آمریکا به طور مجازی آغاز می شود اما دانش آموزان با کمبود لپ تاپ روبه رو هستند و ۳ تولید کننده بزرگ رایانه اعلام کرده اند با کمبود ۵ میلیون لپ تاپ مواجه هستند.
undefined

فناوران- مدارس سراسر آمریکا با کمبود  لپ تاپ و تاخیر چندماهه در دسترسی به این دستگاه ها روبه رو هستند. این در حالی است که  با توجه به شیوع ویروس کرونا، مدارس به طور مجازی فعالیت خود را آغاز می کنند اما تجهیزات مورد نیاز برای این شیوه آموزش یعنی لپ تاپ و ابزارهای دیگر آموزش آنلاین هنوز فراهم نشده است.

لنوو، اچ پی و دل که شرکت های بزرگ تولید رایانه جهان به حساب می آیند، به مدارس اعلام کرده اند با کمبود ۵ میلیون دستگاه لپ تاپ روبه رو هستند. یکی از دلایل این امر را می توان تحریم های دولت ترامپ بر تهیه کنندگان چینی دانست.

به دلیل همه گیری ویروس کرونا، سال تحصیلی جدید در بسیاری از نقاط آمریکا به طور مجازی آغاز می شود و مقامات آموزشی در سراسر  این کشور نگران هستند که کمبود رایانه بر نابرابری های موجود بیفزاید و به دردسر جدیدی برای دانش آموزان، خانواده ها و معلمان تبدیل شود.

تام بامگارتن، سرپرست مدارس ناحیه یکپارچه  مورونگو در کالیفرنیادر این باره می گوید: این شرایط مانند آن است که از یک هنرمند بخواهیم بدون رنگ، نقاشی کند، بدون رایانه نمی توان آموزش از راه دور برای کودکان برقرار کرد.

 در این منطقه ۸ هزار دانش آموز  برای آموزش از راه دور نیازمند رایانه هستند.

منبع:مهرنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :