آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271496
تاریخ انتشار : 15 شهریور 1399 11:48
تعداد بازدید : 524

حلول روح نستراداموس در ایران

همزمان با پایان دور دوم و نهایی کار دولت ها، دولتمردان، حسب شرایط کشور و دنیا و از آن مهمتر، بر اساس آنچه بلد بودند، آموختند یا در توانشان بود، معمولا گزارش عملکرد می دهند.
undefined

 علی شمیرانی

اگرچه اصولا آمارها و عملکردهای مرسوم دولتی مشتری خاصی ندارند، چراکه به قول معروف «آنچه عیان است چه حاجت به بیان است.» وانگهی در این زمان ها اصولا هر چه اعلام و منتشر می شود همه خبر از بهبود و پیشرفت هایی می دهد که چشم و گوش مردم از آنها پر شده است.

اما حسب رفتارشناسی مدیران اجرایی در نحوه ارایه گزارش عملکرد، می توان ایشان را به دسته های زیر تقسیم کرد:

آماری ها: یک دسته از مسوولان دولتی، به شکل مرسوم انبوهی از آمار می دهند که تو گویی از فرش به عرش رسیده ایم و از قضا اگر کسی درک و احساسی از این آمارها ندارد، مشکل از گیرنده است نه فرستنده.

اپوزوسیون ها: دسته دیگر مدیرانی هستند که استراتژی آنها در اواخر کارشان، گشودن زبان به نقد و گلایه از وضع موجود است و گاه آنچنان تند می گویند که واقعا به شک می افتید که شاید در سال های قبل، این همزاد او بوده که در مصدر امور بوده است نه خود ایشان.

تئوری بازها: برخی دیگر از مسوولان به جای ارایه عملکرد، تصور می کنند چند سالی به جای محل کار به مدرسه رفته بودند و در روزهای پایانی کارشان به نگارش انشا و مقاله از مشکلات و تئوری پردازی برای نحوه حل آنها سرگرم می شوند.

تازه واردها: در این میان هستند مدیرانی که در ماه های پایانی منصوب شده اند و علی القاعده حسب آنچه گذشت، انتظار داشتن خروجی از ایشان ظلم و بی انصافی است.

تفاهم نامه بازها: دسته ای دیگر از مدیران هم وجود دارند که در این ایام یا در حال امضای تفاهم نامه هستند و یا فراخوان مشارکت برای تدوین بخشنامه و مقررات جدید می دهند و مخاطب قاطی می کند که چند ماه قبل این انتخابات مجلس بود که برگزار شد یا انتخابات ریاست جمهوری؟!

پیشگوها: این دسته اما از همه جالب تر هستند. می گویند نستراداموس یک فرانسوی بود که در قرن پانزدهم زندگی می کرد و در کنار شغل عطاری، پیشگویی هایی تا پانصد سال بعد هم به او منسوب شده است. اما ظاهرا روح وی در دسته ای از مدیران اجرایی ما هم حلول کرده است. اگر شما هم اظهارات برخی از ایشان را جست وجو کنید در حالیکه قریب به 9 ماه تا پایان کار دولت مانده، خبر از به ثمر رسیدن طرح هایشان در سال 1404 و حتی 1414 داده اند.

البته مواردی که در پی آمد به این معنا نیست که هیچ کاری انجام نشده است. از حق نگذریم آثار برخی خدمات ایشان تا مغز استخوان مردم را سوزانده است و جایی برای هیچ بحث و ابهامی نگذاشته است.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :