آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271532
تاریخ انتشار : 16 شهریور 1399 11:21
تعداد بازدید : 2832

شکایت از دستگاه های دولتی که اطلاعات نمی دهند

رییس سازمان امور مالیاتی، از اقامه دعوای این سازمان علیه برخی دستگاه های دولتی به دلیل عدم ارایه اطلاعات مالی خود خبر داد.
undefined

فناوران- امید علی پارسا گفت: علیه برخی دستگاه های دولتی که داده ها و اطلاعات خود را در اختیار این سازمان قرار نمی دهند، از طریق دادستانی اقامه دعوای قضائی و اعلام جرم شده است.

رییس سازمان امور مالیاتی در پاسخ به سوالی درباره ضرورت اتصال سامانه های دستگاه های مختلف دولتی به یکدیگر و استفاده از این اطلاعات گفت: اجزای مختلف حاکمیت باید به داده ها و اطلاعات سایر اجزا دسترسی داشته باشند و این موضوع در جهان امروز برای اداره کشور ضروری است.

وی درخصوص ضرورت استفاده از برخی داده ها در خصوص تصمیم گیری های مالیاتی گفت: دولت اجازه دارد که امکان استفاده از این اطلاعات را به اجزا و دستگاه های مختلف بدهد.

پارسا ادامه داد: در همین راستا سازمان امور مالیاتی نیز برای استفاده از اطلاعات برخی دستگاه ها اقدام کرده و علیه آنهایی که از دادن این اطلاعات خودداری کرده اند اقامه دعوا شده و در حال پیگیری است.

وی افزود: در خصوص تعداد دیگری از دستگاه ها نیز که اطلاعات نداده اند با سازمان برنامه و بودجه و خزانه کل کشور صحبت کرده ایم تا تخصیص منابع آنها را انجام ندهند و به مرور این دریافت اطلاعات تکمیل خواهد شد.

منبع:تسنیمنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :