آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271581
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1399 11:47
تعداد بازدید : 3993

چطور به دور از اسکم ها گیم رایگان پیدا کنیم؟

کلی بگوییم: نباید هر چیز رایگانی را که پیدا می کنید دانلود یا لینک هایی را که وعده وعیدهای چشمگیر به شما می دهند، باز کنید. چیزی که در ظاهر رایگان است هنوز هم برای شما هزینه خواهد داشت. برخی گیمرها به این ایده که می گوید «دانلود گیم از وبسایتی رندوم ایرادی ندارد (حتی اگر قبلاً به آن برخورد هم نکرده باشند)» عادت کرده اند. مرتب سازی چنین دامنه پراکنده ای از محصولات می تواند سخت باشد و درست در همین اوضاع و احوال است که اسکمرهای اینترنتی از آب گل آلود ماهی می گیرند. در ادامه در خصوص نحوه انتخاب یک گیم بطوری که بعدها ناامیدتان نکند، توصیه هایی ارایه می کنیم.
undefined

 از منابع مطمئن دانلود کنید 
هر سال شاهد ظهور پلت فرم های گیمینگ بیشتر و بیشتری هستیم: جایگاه بالای استیم در بازار، پلت فرم های Origin، uPlay، Epic Games Store و سایرین را ترغیب کرد تا تلاش کنند محصولات مخصوص به خود را توسعه دهند. بسیاری از توسعه دهندگان مستقل هم دوست دارند مستقیماً گیم ها را روی سایت شخصی خود بفروشند تا بدین ترتیب دیگر جلوی پرداخت کمیسیون به فروشگاه ها را بگیرند. بنابراین، برخی گیمرها به این ایده که می گوید دانلود گیمی مستقیم از وبسایتی رندوم ایرادی ندارد (حتی اگر قبلاً به آن برخورد هم نکرده باشند) عادت کرده اند. مرتب سازی چنین دامنه پراکنده ای از محصولات می تواند سخت باشد و درست در همین اوضاع و احوال است که اسکمرهای اینترنتی از آب گل آلود ماهی می گیرند. بعنوان مثال، آن ها پای گیمرها را به سایت های فیشینگ باز می کنند؛ جایی که بدافزاری را توزیع می کنند که اساساً اینطور ساخته شده که شبیه به گیم های جدید یا عناوین معروف و رایگان (مانند فورتنایت) باشد. از این رو چنانچه از شما خواسته شد چیزی را از سایتی ناشناخته دانلود کنید، وسوسه نشوید و در برابر این حس خود مقاومت کنید. در ضمن، هرگز روی لینک هایی که از سوی غریبه ها می آید، کلیک نکنید؛ حتی یک کلیک ساده روی URL می تواند کلی چیزهای آلوده را برای شما دانلود کند. 

 آدرس فروشگاه گیم را دستی وارد کنید
لینک هایی که ادعا می کنند شما را به سایت های رسمی ارجاع می دهند، همیشه هم وعده وعیدهایشان درست از آب درنمی آید. اگر کسی روی تالار گفت وگویی پستی نوشت که در آن ادعا شد شما می توانید مجموعه Battlefield را به طور رایگان از فروشگاه Origin دانلود کنید، پیش از وارد کردن نام کاربری و پسورد خود روی هر پیجی که لینک بازش می کند، حسابی دقت کنید. این سایت ممکن است تقلبی باشد و میزبان آدرسی درست مشابه آدرس آن فروشگاه واقعی. هکرها می خواهند اطلاعات لاگین شما را جمع آوری و اکانت شما را سرقت کنند. بهتر آن است که از کلاینت های رسمی فروشگاه های بازی استفاده کنید یا URL مربوطه را به طور دستی در نوار آدرس مرورگر خود وارد کنید.

 به دنبال ناشرین و توسعه دهندگان معتبر باشید
حتی استودیوهای کوچک نیز می توانند گیم هایی بیرون دهند که در نهایت موفقیت شان گوش جهان را کر کند؛ بنابراین گیمرها درست همانقدر که در کمین منتشرکنندگان بزرگ و نامی نشسته اند همانقدر هم حواسشان به توسعه دهندگان تازه کار و جویای نام است. مجرمان سایبری که بدافزارهای خود را شبیه به الماس های قابل دسترسی در مراحل اولیه می کنند در حقیقت به دنبال اکسپلویت از چنین حس علاقه و کنجکاوریِ پلیر هستند. بنابراین، پیش از دانلود هر چیز ابتدا باید اطلاعاتی در خصوص این پروژه ی اینترنتی جست وجو کنید. اگر توسعه دهنده با هر مشکل امنیتی مواجه شد به احتمال بسیار زیاد داستان هایی از آن را در تبادل نظر های تالارهای گفت وگو پیدا خواهید کرد. درست همینجاست که توصیه بعدی از راه می رسد.

 تحلیل ها و نظرات بازی کننده ها را مطالعه کنید
در سال 2018، کاشف به عمل آمد که توسعه دهندگان گیم Abstractism به طور مخفیانه مشغول استخراج رمزارز روی کامپیوترهای کاربران بودند. در حقیقت این گیمرها بودند که این نقشه ی موذیانه را نقش بر آب کردند. حتی پیش از اینکه دست ادمین های این پلت فرم در خصوص این اسکم رو شود، تحلیل ها و نظرات منفی و پر خشمِ گیمرها امتیاز این گیم را به شدت پایین آورده بود. بنابراین مطمئن شوید پیش از نصب گیم حتماً نظرات کاربران را در موردش مطالعه کرده اید. اگر از گیمی نقد بسیار شده است شاید باید راجع به آن تجدید نظر کنید.

 از سطح محافظتی غافل نمانید
اینکه مدام گوش به زنگ باشید کار سختی است. با این حال، اگر به هر دلیلی از روی حواس پرتی روی لینکی کلیک کردید می توانید روی راهکاری مطمئن برای مبارزه با بدافزارها و اسکمرها حساب کنید. نرم افزارهای آنتی ویروس می توانند پیش از اینکه وبسایتی جعلی لطمه ای وارد کند آن را شناسایی کرده، فایل های نصب را اسکن، فعالیت مشکوک را بلاک و از باارزش ترین داده های شما محافظت کنند. برخی از گیمرها محافظت خود را غیرفعال می کنند تا عملکرد گیم بالا برود که خوب ایده ی از اساس غلطی است زیرا لحظه ای که راهکار آنتی ویروس شما غیرفعال می شود، سطح محافظتی درون سازه ای ویندوز به میدان می آید و بخش زیادی از منابع کامپیوتر شما را مصرف خواهد کرد. در مقایسه، برخی از راهکارهای طرف سوم از جمله Kaspersky Security Cloud حالت گیمینگی را ارائه می دهند که در آن نرم افزار آنتی ویروس در طول گیم پلی روی سی پی یو بسیار سبک لود خواهد شد. Microsoft Defender چنین قابلیتی را ارائه نمی دهد.

 گیم را رایگان و در کمال امنیت بازی کنید
گیم هایی که بازی شان رایگان است درست به اندازه محصولات پولی کیفیت دارند و هیجان انگیزند. نمونه اش Dota 2، League of Legends، Fortnite و چندین پروژه توسعه مستقل دیگر روی Steam. با این حال همچنان باید جانب امنیت را رعایت کنید. گیم ها را فقط از منابع رسمی دانلود کنید. خوشنامی توسعه دهنده و ناشر را پیش از دانلود بازی بررسی کنید. اگر از قبل سابقه ی فعالیت غیراخلاقی داشته باشد باید از دانلود گیم های آن خودداری کنید. نظرات و بازخوردهای کاربران مربوط به بازی را جست و جو کنید. اگر اسکم باشد سایر قربانی ها ممکن است در مورد چیزهایی نوشته باشند. با یک راهکار امنیتی از خود محافظت کنید. اگر از محصولات ما استفاده کنید دیگر نگران عملکرد بازی تان نخواهید بود. حالت گیمینگ ما مصرف منبع را کاهش می دهد.

 منبع: کسپرسکی آنلایننظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :