آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271590
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1399 12:37
تعداد بازدید : 4482

در ادامه رویکرد ضدچینی آمریکا انجام شد

بررسی تحریم بزرگترین تراشه ساز چین

احتمال دارد بزرگترین تراشه ساز چین در فهرست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا قرار گیرد زیرا گزارشی درباره همکاری این شرکت با پروژه های نظامی چین منتشر شده است.
undefined

فناوران- تحریم تجازی شرکت های چینی مانند هواوی و زد تی ای احتمالا  فقط سرآغاز کشمکش آمریکا با شرکت های چینی است. روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی اعلام کرد وزارت دفاع آمریکا تحقیقات سازمان های دولتی این کشور برای افزودن شرکت SMIC  چین به فهرست سیاه وزارت بازرگانی  را تایید کرده است. 

در صورتی که این شرکت به فهرست سیاه وزارت بازرگانی افزوده شود، مراودات تجاری آن با شرکت های آمریکایی ممنوع می شود و  SMIC به عنوان بزرگ ترین تراشه ساز چین با خسارات زیادی روبه رو می شود. زیرا این شرکت نمی تواند به تجهیزات آمریکایی مورد نیاز برای ساخت و آزمایش تراشه هایش دست یابد.

منابع آگاه در مصاحبه با وال استریت ژورنال فاش کرده اند مقامات آمریکایی نگران کمک های احتمالی SMIC به زیربنای دفاعی چین هستند. شرکت «اس او اس اینترنشنال»، پیمانکاران وزارت دفاع آمریکا اخیرا با انتشار گزارشی ادعا می کند تراشه ساز چینی با یکی از بزرگ ترین شرکت های دفاعی چین همکاری می کند. از سوی دیگر محققان دانشگاهی که با ارتش چین همکاری می کنند، مشغول طراحی پروژه هایی برای استفاده از فناوری های SMICهستند. طبق گزارش این پیمانکار، محققان نمی توانند از تراشه های دیگر برای فعالیت های خود استفاده کنند.

شرکت SMIC در بیانیه ای هرگونه ارتباط نظامی را رد کرده است. این شرکت تاکید دارد از تراشه و سرویس هایش برای مصارف نظامی استفاده می کند و هیچ رابطه ای با ارتش چین ندارد.

از سوی دیگر «اس او اس اینترنشنال» نیز از گزارش خود دفاع و ادعا می کند شرکت چینی به طور عمیق در پروژه های نظامی شراکت دارد.

البته هنوز ارتباط تراشه ساز چینی با ارتش چین تایید نشده و مشخص نیست مذاکرات و تحقیقات به ممنوعیت آن منجرشود.

چنانچه آمریکا SMIC را در فهرست سیاه خود قرار دهد، جنگ تجاری میان آمریکا و چین گسترده تر می شود.

منبع:مهرنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :