آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271714
تاریخ انتشار : 22 شهریور 1399 15:34
تعداد بازدید : 4616

شرکت بزرگ اسراییلی همچنان در بهت حمله سایبری

تاور سمی کانداکترو پس از چندمین روز متوالی همچنان در خاموشی گسترده به سر می برد.
undefined

فناوران- غول سازنده مدارهای یکپارچه آنالوگ اسرائیلی همچنان پس از گذشت پنج روز از حمله سایبری سنگینی که تجربه کرد در بهت و حیرت سراسری باقی مانده و همچنان بسیاری از سرورهای بخش تولید آن بالاجبار در خاموشی به سر می برند. تاور سمی کانداکتور اسرائیلی که بزرگ ترین تولیدکننده قطعات زیرساختی بسیاری از شرکت های معتبر دنیا ازجمله اینتل، سامسونگ، پاناسونیک و برادکم به شمار می رود، بر اثر حمله سایبری روز جمعه چند ده میلیون دلار خسارت دیده است. این تولیدکننده قطعات الکترونیکی اسرائیلی در بازار جهانی بورس نیز شاهد سقوط 4.7 درصدی سهام شرکت خود بوده است.

بزرگ ترین شرکت قطعات الکترونیکی اسرائیلی در جهان که خود را تنها ارائه دهنده خدمات حیاتی دفاعی و هوافضای ایالات متحده و هم پیمانانش قلمداد می کند اکنون با نشت اطلاعات گسترده ای مواجه شده است که تاکنون در طی سالیان متمادی فعالیتش چنین خدشه ای را به وجهه خود در جامعه بین المللی ندیده است.

ازآنجایی که محصولات این شرکت در زیرساخت های دفاعی و هوافضای کشورهایی نظیر بریتانیای کبیر، بلژیک، ژاپن، مالزی، هند و ... مورد استفاده قرار گرفته است، سازمان های نظامی و امنیتی کشورهای نامبرده قطعا اکنون نگران این موضوع هستند که اطلاعات زیرساخت های حساس آن ها در اختیار دیگر کشورها بوده و آسیب پذیری در این حوزه ها را بیش از پیش متصور می شوند.

منبع:سایبرباننظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :