آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271740
تاریخ انتشار : 23 شهریور 1399 16:34
تعداد بازدید : 4464

گوشی های ساده برنامه شاد را پشتیبانی نمی کند

رییس اتحادیه صنف فروشندگان و تعمیرکنندگان تلفن ثابت و همراه اصفهان با بیان اینکه افزایش قیمت موبایل در بازار ناشی از رشد نرخ دلار است، گفت: در حال حاضر پایین ترین قیمت گوشی هوشمند ساده در بازار حدود ۲ میلیون تومان و مربوط به برندهای هوآوی و شیامی و سامسونگ است که بعضا برنامه شاد را پشتیبانی نمی کند.
undefined

فناوران- حسن میرشمشیری با بیان تاثیر افزایش نرخ دلار بر قیمت موبایل، اظهار کرد: در حال حاضر از نظر واردات موبایل مشکلی نداریم و تعداد شرکت های واردکننده بسیار زیاد است، اما مشکل تخصیص ارز، موجب پایین آمدن سرعت واردات شده است.

وی با تاکید بر اینکه امروز موبایل به وفور در بازار موجود است، گفت: با این وجود قیمت موبایل بسیار بالا است که رشد دلار عامل اصلی آن است.

رییس اتحادیه صنف فروشندگان و تعمیرکنندگان تلفن ثابت و همراه اصفهان با بیان اینکه شرکت های اصلی واردکننده موبایل در تهران و تحت نظارت سازمان حمایت از مصرف کننده هستند، گفت: واحدهای توزیع موبایل در سطح عرضه موبایل نظارت دارند و به طور نسبی کمبودی در بازار نداریم.

وی با بیان مشکل خدمات پس از فروش موبایل در اصفهان، اظهار کرد: متاسفانه خدمات پس از فروش شرکت ها در شهرستان ها کامل نیست، به خصوص آن دسته از مراکزی که در اصفهان نیستند، به مشتریان سرویس دهی ندارند و سرویس دهی آنها بین یک یا دو ماه به طول می انجامد که این مسئله نیازمند بازنگری سازمان حمایت از مصرف کننده است.

به گفته میرشمشیری، هر مجموعه واردکننده ای که اقدام به تاسیس شرکتی می کند، در نخستین وهله به مرکز خدمات آن اشاره می شود، موضوعی که در بحث واردات موبایل دیده نشده است.

وی با انتقاد بر اینکه برخی شرکت ها با وجودی که مراکز خدمات داخل کشور ندارند، اقدام به واردات چند صد هزار دستگاه موبایل می کنند، افزود: این شرکت ها بعد از واردات به دنبال نمایندگی فروش و خدمات هستند که این مشکل بزرگی را برای خریداران موبایل ایجاد کرده است.

وی با تاکید بر اینکه خدمات پس از فروش از سوی متولی واردات تعیین می شود، گفت: با این وجود با هماهنگی اتحادیه به همکاران مان تاکید کرده ایم که از واحدهایی که مراکز معتبر داخل استان دارند، خرید کنند تا مردم در آینده دچار مشکل نشوند.

رییس اتحادیه صنف فروشندگان و تعمیرکنندگان تلفن ثابت و همراه اصفهان درباره بیشترین میزان شکایت در بحث خرید گوشی، گفت: بیشترین شکایت مربوط به طول خدمات و نداشتن آن است و متاسفانه خدمات بسیاری از شرکت های واردکننده موبایل داخل شهر نیست و مشتری ناچار به ارسال گوشی تلفن همراه خود به تهران است که به نوعی غیرمنطقی بوده، چراکه پروسه ای یک یا دو ماهه است.

وی انتقاد کرد: متاسفانه بیشتر شرکت های واردکننده گوشی تلفن همراه در کشور یا مرکز خدمات ندارند و یا خدماتشان به نسبت واردات آنها نبوده و به صورت ضعیف خدمات ارائه می دهند، در حالیکه هر گوشی به طور معمول باید ۱۸ ماه گارانتی داشته باشد، البته این موراد از حیطه اقدامات اتحادیه خارج است.

میرشمشیری در خصوص میزان خرید گوشی از سوی مردم، اظهار کرد: با نرخ دلار بالای فعلی مردم نمی توانند خرید کنند مگر به اجبار موارد آموزشی مدارس و دانشگاه ها که متاسفانه خانواده ها ناچارند با نرخ بالای تلفن همراه را خریداری کنند.

وی با بیان اینکه امروز گوشی تلفن همراه به نوعی از ردیف کالاهای لوکس خارج شده و به کالای ضروری سبد خانواده ها برای آموزش فرزندان تبدیل شده است، تصریح کرد: در شرایط فعلی شیوع کرونا، گوشی تلفن همراه جزو تجهیزات کمک آموزشی تبدیل شده است.

رییس اتحادیه صنف فروشندگان و تعمیرکنندگان تلفن ثابت و همراه اصفهان افزود: طی یک هفته گذشته که وزارت آموزش و پرورش به نوعی بر آموزش مجازی تاکید کرده، بسیاری از خانواده ها ناچار به نصب برنامه شاد هستند و متاسفانه برنامه شاد روی گوشی های قدیمی قابل نصب نیست و خانواده ها ناچارند گوشی های جدید خریداری کنند.

وی با بیان اینکه طی یک هفته گذشته مطابق نوسان نرخ دلار، قیمت گوشی تلفن همراه نیز افزایش یافته است، اظهار کرد: در حال حاضر پایین ترین قیمت گوشی هوشمند ساده در بازار حدود ۲ میلیون تومان و مربوط به برندهای هوآوی، شیامی و سامسونگ است که بعضا برنامه شاد را پشتیبانی نمی کند.

میرشمشیری با بیان اینکه خانواده ها امروز برای فرزندان خود باید گوشی تهیه کنند که اپلیکیشن شاد بر روی آن قابلیت نصب داشته باشد، تاکید کرد: اگر والدین گوشی با امکانات ضعیف را برای خانواده ها خریداری کنند بعد از نصب شاد احتمال دارد این برنامه روی آن جواب ندهد.

وی گفت: در حال حاضر سامسونگ بیشترین فروش گوشی را داشته و برندهای شیامی و هوآوی نیز در رده های بعدی سهمی در بازار دارند.

رییس اتحادیه صنف فروشندگان و تعمیرکنندگان تلفن ثابت و همراه اصفهان همچنین در مورد وضعیت برند اپل و گوشی های آیفون در بازار، گفت: قیمت این برند با نرخ دلار فعلی بسیار بالا و حداقل قیمت این گوشی ۲۰ میلیون تومان است و به این دلیل خرید این مدل گوشی نسبت به گذشته بسیار کمتر شده است.

وی توضیح داد: پیش از این پرچم داران این برند با ارقام دو یا سه میلیون تومان با یکدیگر رقابت داشتند، اما امروز حتی در برند سامسونگ نیز گوشی ۲۰ میلیون تومانی وجود دارد.

میرشمشیری گفت: در حال حاضر خانواده ها اگر سیستم و کامپیوتر در منزل داشته باشند برای آموزش در دوران کرونا از آن استفاده می کنند، اما بعضا اگر خانواده ای چند دانش آموز داشته باشد از تبلت به صورت مشترک استفاده می کنند که در نهایت ساعات آموزش آنها با یکدیگر تداخل دارد، بنابراین امروز میزان استقبال اصفهانی ها برای خرید گوشی تلفن همراه بالاتر است.

منبع:ایسنا
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :