آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271820
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1399 13:12
تعداد بازدید : 4631

فروش تیک تاک به مایکروسافت منتفی شد

طبق گزارش های جدید فروش تیک تاک به مایکروسافت منتفی شد و در عوض شرکت اورکل با اپ چینی شریک می شود و کنترل اطلاعات کاربران آمریکایی را به دست می گیرد.
undefined

فناوران- مایکروسافت اعلام کرد بایت دنس سرویس تیک تاک در آمریکا را به این شرکت نمی فروشد. 

این شرکت آمریکایی در بیانیه ای اعلام کرد: ما اطمینان داریم پیشنهاد ما برای کاربران تیک تاک مناسب است و همزمان از امنیت ملی نیز محافظت می کنیم.

اما اندکی پس از انتشار این خبر منابع آگاه به رویترز خبر دادند بایت دنس تصمیمی برای فروش سرویس های تیک تاک در آمریکا ندارد. در عوض با شرکت اورکل شریک می شود تا به این ترتیب تحریم های آمریکا را دور بزند.

به گفته این منابع آگاه، طبق قرارداد پیشنهادی، اورکل شریک فناوری بایت دنس خواهد بود و مدیریت اطلاعات کاربران آمریکایی این پلتفرم را برعهده می گیرد. همچنین اورکل مشغول مذاکره برای سهیم شدن در سرویس های تیک تاک در آمریکا است.

ماه گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دستور فروش سرویس های تیک تاک در این کشور را صادر و همزمان تهدید کرد این اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدئوهای کوتاه را ممنوع می کند. پس از آن، بایت دنس مذاکراتی را برای فروش سرویس های آمریکا به مایکروسافت یا اورکل آغاز کرد.

اما فرایند فروش به دلیل تصویب قوانین جدید صادرات فناوری چین به تعویق افتاده بود همچنین چند روز منابعی آگاه فاش کردند دولت چین ترجیح می دهد به جای فروش سرویس های تیک تاک به آمریکا، شاهد تعطیلی این اپلیکیشن باشد.

منبع:مهرنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :