آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271924
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1399 12:55
تعداد بازدید : 4445

گوگل اپلیکیشن های جاسوسی را بست

گوگل از اول اکتبر اپلیکیشن های جاسوسی را در فروشگاه برنامه Google Play ممنوع خواهد کرد.
undefined

فناوران- این شرکت قصد دارد با برنامه هایی که به طور مخفیانه اطلاعات شخصی کاربران را بدون اطلاع آنها منتقل می کند، مقابله کند.

این تصمیم بر مبنای خط مشی گوگل اعلام شده که رفتار فریبکارانه در اپلیکیشن ها را ممنوع کرده است. با وجود این سیاست، اپلیکیشن های جاسوسی متعدد توانسته اند از این برخورد مصون بمانند.

اپلیکیشن های جاسوسی به شکلی طراحی شده اند که پنهان و غیرقابل شناسایی بمانند و می توانند اطلاعات درباره برنامه هایی که یک شخص استفاده می کند، افرادی که با آنها در تماس است و محتوای فایل ها و عکس های گالری گوشی را منتقل کنند. به دلیل این که اپلیکیشن های مذکور مخفی هستند، به راحتی مورد بهره برداری قرار گرفته و از آنها برای سوءاستفاده از افراد استفاده می شود.

با این حال گوگل همچنان اپلیکیشن های کنترل والدین را مجاز شمرده که قابلیت های مشابه اپلیکیشن های جاسوسی را دارند. تنها تفاوت این است که اپلیکیشن های مذکور باید علامتی را به طور دائمی نمایش دهند که به کاربر گوشزد می کند تحت ردیابی قرار دارد و عملکرد پنهانی را برای این اپلیکیشن ها دشوارتر می کند.

گوگل پیش از این تبلیغات طراحان اپلیکیشن های جاسوسی در پلتفرم تبلیغاتی خود را ممنوع کرده بود اما برای اعمال این ممنوعیت دچار مشکل بوده است. سایت تک کرانچ ماه گذشته گزارش کرده بود چندین شرکت در این حوزه همچنان سرگرم نمایش تبلیغات از طریق پلتفرم گوگل هستند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، فروشگاه Google Play هفته جاری اعلام کرد اپلیکیشن هایی که مالکیت یا هدف اصلی خود را به درستی ارائه نمی دهند، ممنوع خواهند شد اما چگونگی این سیاست مبهم است و معلوم نیست آیا شامل اپلیکیشن هایی مانند VPN ها یا مسدودکنندگان تبلیغات می شود یا خیر.

منبع:ایسنانظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :