آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271932
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1399 13:21
تعداد بازدید : 3998

رونمایی علی بابا از رایانه و سیستم عامل ابری

شرکت علی بابا از سیستم عامل ویژه ابری خود موسوم به کلود 2 و نیز یک رایانه سازگار از با فناوری های ابری رونمایی کرده است.
undefined

فناوران- جف ژنگ از مدیران ارشد علی بابا اعلام کرده سیستم عامل کلود جدید این شرکت کلود 2 نام دارد و اجرای فرایندهای کلود را ساده تر می کند. سهولت استفاده از این خدمات به خصوص برای کاربران ناآشنا با فناوری کلود مزیت دیگر سیستم عامل مذکور است.

همچنین از این طریق می توان فرایندهای حرفه ای و کاری را به سادگی به محیط کلود منتقل کرد، بدون اینکه نیازی به کدنویسی وجود داشته باشد. شرکت علی بابا امیدوار است از این طریق فناوری کلود در دسترس همگان قرار بگیرد. برای این سیستم عامل نرم افزارهای گوناگونی برای تسهیل فرایندهای شغلی در نظر گرفته شده است.

علی بابا همچنین قرار است اولین رایانه کلود خود را هم به زودی در دسترس کاربران قرار دهد. رایانه های کلود بر خلاف رایانه های عادی فرایندهای کاری را از طریق خدمات کلود و نه سخت افزار و هارد دیسک خود رایانه به پیش می برند. لذا توان و قدرت آنها افزایش می یابد. این رایانه ابعادی در حد یک گوشی هوشمند خواهد داشت و هم در منزل و هم در محل کاربرد خواهد داشت.

منبع:فارسنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :