آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 272181
تاریخ انتشار : 5 مهر 1399 11:7
تعداد بازدید : 4549

به اتهام همکاری نکردن در ارایه اطلاعات

سازمان امور مالیاتی پیگیر شکایت از رگولاتوری است

به گفته یک مقام مسوول در سازمان امور مالیاتی بانک های انصار، حکمت ایرانیان، قوامین، سازمان تنظیم مقررات رادیویی، اتاق اصناف، برخی معاونت های وزات تعاون وبهداشت، شرکت ارتباطات سیار و ایرانسل همکاری مالیاتی لازم را نداشته اند.
undefined

فناوران- هادی خانی معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی در شبکه خبر، گفت: از سال ها پیش، مکاتبات و جلسات متعددی را از با دستگاه های مختلف برای ارایه دیتاهای لازم داشتیم اما در یک الی دو سال اخیر و به طور ویژه در ماه های گذشته رویکردمان را از درخواست به مطالبه جدی و تهاجمی تغییر داده ایم. نامه نگاری هایی را با برخی از دستگاه ها داشتیم و به آنها اطلاع دادیم که اگر همکاری نکنید اقدام قضایی خواهیم کرد و دو مورد از دستگاه ها نیز در حال حاضر در مراجع قضایی اقامه دعوا شده است.

وی ادامه داد: از ۸۸ دستگاه، ۴۴ دستگاه همکاری های خوبی را با سازمان امور مالیاتی داشته اند اما ۱۲ دستگاه همکاری نکردند که با مکاتبه با سازمان بازرسی کشور، دیوان محاسبات و خزانه داری درصدد برخورد قضایی با آنها هستیم.

معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی درباره اسامی ۱۲ دستگاهی که با سزمان مالیاتی همکاری نمی کنند، گفت: متأسفانه در ۱۲ دستگاهی که با سازمان امور مالیاتی همکاری نکرده اند نام چند بانک دیده می شود که عبارتند از بانک انصار، بانک حکمت ایرانیان و بانک قوامین که به دلیل ادغام در بانک سپه، از این به بعد بانک سپه مواجه خواهیم بود، دستگاه های دیگری که همکاری های لازم را نداشته اند نیز عبارتند از؛ سازمان تنظیم مقررات رادیویی، اتاق اصناف، برخی معاونت های وزات تعاون، معاونت درمان وزارت بهداشت شرکت ارتباطات سیار ایران و ایرانسل. این دستگاه ها از جمله دستگاه هایی هستند که همکاری لازم را با سازمان امور مالیاتی نداشتند که برای این دستگاه ها از فاز درخواست خارج شده و به فاز اقدام قضایی وارد شدیم که انشاالله هرچه سریع تر بتوانیم نیاز اطلاعاتی سازمان را کامل کرده و عدالت مالیاتی را اجرا کنیم.

خانی گفت: یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دیتا از دستگاه ها دریافت کردیم اما ۴۰ درصد دیتاها کیفیت کافی را ندارند. برای دریافت دیتا از سایر دستگاه نیز تلاش های زیادی را انجام دادیم بعضاً برخی سازمان ها با اشاره به قوانین و مقررات خودشان، دیتاها را در اختیار ما قرار نمی دادند.

وی ادامه داد: سازمان در این باره تلاش های زیادی انجام داد و از ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مصوبه های خوبی گرفت ضمن اینکه ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم این تکلیف را به تمام دستگاه ها داده و حتی در قانون بودجه ۹۹ نیز برخی از این تأکیدات قانونی را به ویژه در زمینه بانک ها و در اختیار قرار دادن دیتاهای تراکنش بانکی شاهد هستیم بنابراین هیچ بهانه ای برای دستگاه ها وجود ندارد.
معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: ۳۲ دستگاه نیز قول همکاری داده اند ما نیز اسامی آنها را فعلاً منتشر نخواهیم کرد تا دیتاهایشان را در اختیار قرار دهند اما اگر هماری لازم را صورت ندهند در برنامه های بعدی به این لیست ۱۲ شرکت، شرکت های دیگری نیز اضافه می شود.

منبع:مهرنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :