آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 272399
تاریخ انتشار : 12 مهر 1399 12:3
تعداد بازدید : 4640

هزینه یک میلیارد دلاری گوگل برای معتبرسازی اخبار

گوگل از سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری با همکاری ناشران مختلف اخبار خبر داده تا از نمایش اخبار جعلی و نامعتبر در بخش های مختلف وابسته به خود جلوگیری کند.
undefined

فناوران- گوگل برای ساماندهی اخبار و مقابله با انتشار مطالب جعلی قصد دارد محصول جدیدی به نام گوگل نیوز شوکیس ارائه دهد. این محصول تضمین خواهد کرد که کاربران محتوای خبری باکیفیت دریافت کنند. گوگل همچنین قصد دارد با راه اندازی خدمات یادشده روابط خود را با ناشران اخبار در کشورهای مختلف بهبود ببخشد.

شرکت های فناوری مانند گوگل و فیس بوک بارها به علت تبدیل شدن به ابزار نشر خبرهای دروغ مورد انتقاد قرار گرفته اند و هر دو قصد دارند در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با این مشکل مقابله کنند. گوگل در سال ۲۰۱۸ هم ۳۰۰ میلیون دلار برای مقابله با اخبار جعلی سرمایه گذاری کرده بود.

گوگل هم اکنون در استرالیا و فرانسه درگیر نبرد حقوقی با رگولاتوری های این دو کشور در زمینه ضرورت پرداخت پول به ناشران اخبار مختلف است. این شرکت امیدوار است با ابتکارعمل های جدید خود کشورهای یادشده را راضی کند از درخواست خود دست بکشند و برای نشر مشترک اخبار غیرجعلی همکاری کنند.

خدمات گوگل نیوزشوکیس در آلمان و برزیل راه اندازی شده و برای ارائه آن در آرژانتین، کانادا و انگلیس با 200 ناشر خبر قراردادهایی منعقد شده است. این خدمات فعلا برای کاربران اندروید در دسترس بوده و برای کاربران آی او اس نیز به زودی عرضه می شود.

منبع:فارسنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :