آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 272477
تاریخ انتشار : 15 مهر 1399 12:40
تعداد بازدید : 4469

۱۴۰۰ میلیارد تومان صرف سامانه جامع مالیاتی شد

رییس سازمان بازرسی کل کشور با تأکید بر اجرای طرح جامع مالیاتی گفت: سازمان بازرسی با دستگاه هایی که در طرح جامع مالیات کوتاهی کنند، برخورد می کند.
undefined

فناوران - حسن درویشیان در دیدار با امیدعلی پارسانیا رییس سازمان امور مالیاتی افزود: اینکه سازمان امور مالیاتی به داده های مالی دسترسی ندارد قابل توجیه نیست. برای همین موضوع از شما می خواهیم موانع سر راه تحقق و اجرای قوانین مالیاتی را بیان کنید تا سازمان بازرسی در این موضوع به شما کمک کند.

وی گفت: اگر لازم باشد باید با حضور تمام دستگاه هایی که نسبت به طرح جامع مالیاتی، صندوق های مکانیزه فروشگاهی، سامانه های مالیاتی تکلیف دارند مانند بانک مرکزی جلسه مشترک برگزار کنیم و مشکلات را به صورت شفاف و صریح بیان کنید. در این راستا اگر دستگاهی بخواهد کوتاهی کند، سازمان بازرسی کل کشور با آن برخورد قانونی می کند.

درویشیان درباره اهمیت سامانه جامع مالیاتی افزود: این موضوع نباید حتی یک روز هم متوقف شود و  دستگاه هایی که همکاری نمی کنند، باید مشخص و اعلام شوند.رییس سازمان بازرسی کل کشور اضافه کرد: تعداد قابل توجهی از زیر سامانه های طرح جامع مالیاتی که تا امروز بیش از ۱۴۰۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شده، تکمیل نشده است. چنانچه دستگاهی در این زمینه کوتاهی کرد، معرفی کنید.

در ادامه این نشست، امید علی پارسا رییس سازمان امور مالیاتی کشور با ارایه گزارشی از پیشرفت کار زیرسامانه های طرح جامع امور مالیاتی گفت: اکنون سازمان امور مالیاتی با یک گروه حرفه ای و با تمام قوا در این زمینه نقشه راه و معماری گذار از وضع موجود به وضع مطلوب را نهایی کرده است.

پارسا اظهارداشت: یکی از سامانه هایی که نهایی شده، پایانه فروشگاهی است که در مرحله اول ۵۰، ۶۰ فروشگاه بزرگ زیر این سامانه هستند و در آینده نزدیک همه اطلاعات به سامانه مؤدیان از طریق پایانه فروشگاهی متصل می شود.

منبع:سازمان بازرسینظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :