آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 272565
تاریخ انتشار : 19 مهر 1399 12:53
تعداد بازدید : 4525

چگونه گوشی های بازسازی شده را تشخیص دهیم

روش تشخیص گوشی های ریفربیشد (بازسازی شده) از گوشی های نو اگرچه کار سختی نیست اما معمولا در بازار برخی این گوشی ها را به جای نسخه اوریجینال و نو به فروش می رسانند.
undefined

ساحره چمنی

آی تی من- گوشی های ریفربیشد (Refurbished)  به دستگاه هایی اطلاق می شود که به دلایل مختلف مثل مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری به شرکت سازنده مرجوع شده و پس از رفع نقص، مجددا توسط شرکت مورد نظر بسته بندی شده و به بازار برگردانده می شود. البته در مواردی هم ممکن است اصلا گوشی هیچ ایرادی هم نداشته و فقط مشتری جعبه را باز کرده و از خرید پشیمان شده و گوشی را پس داده است اما چون جعبه دستگاه باز شده، دیگر به عنوان گوشی نو عرضه نمی شود.

پس از بازگردانده شدن، این دستگاه ها توسط مهندسان شرکت مورد بررسی قرار می گیرند و پس از رقع مشکل دوباره در بسته بندی قرار می گیرند و روی بسته بندی حتما قید می شود که گوشی ریفربیشد و با قیمتی پایین تر به فروش می رسد.

گوشی ریفربیشد عملا مشکلی در عملکرد ندارد و برخلاف تفکر بعضی افراد، دستگاه تقلبی به شمار نمی آید.

اما روش تشخیص گوشی های ریفربیشد از گوشی های اصل یا جایگزین چیست؟ در این گزارش روش تشخیص آیفون ریفربیشد را از گوشی اوریجینال ارائه می کنیم.

 تشخیص آیفون ریفربیشد از نو
بهترین راه برای تشخیص آیفون ریفربیشد از گوشی های اصل این است که پس از روشن شدن دستگاه به بخش Setting یا تنظیمات گوشی مراجعه کنید. سپس روی گزینه General ضربه بزنید و بخش About را باز کنید.

در این بخش می توانید مدل دستگاه را ببینید؛ حروفی که در این قسمت درج شده بسیار مهم است و نشان می دهد که دستگاه شما ریفربیشد است، برای اولین بار باز و استفاده شده یا یک دستگاه جایگزین
 است.

اگر حروفی که جلوی بخش Model درج شده با حرف M شروع شود به این معناست که دستگاه جدید است و شما اولین خریدار آن هستید.
حرف F نشان می دهد که گوشی ریفربیشد است و پس از طی فرآیند تعمیر و بازسازی دوباره به بازار عرضه شده است.
حرف N به معنای آن است که دستگاه پیشتر خریداری شده و احتمالا به دلیل درخواست خدمات، جایگزین شده است.
حرف P نشان دهنده سفارشی سازی است؛ یعنی به درخواست خریدار سفارش داده شده و روی آن حکاکی شده است.

 تشخیص گوشی های اندروید ریفربیشد از نو
اما به شکل کلی برای سایر گوشی های اندرویدی می توان به روش های مختلفی پی به ریفربیشد یا اوریجینال بودن گوشی برد.
در مرحله اول به همه کاربران توصیه می کنیم که از مراکز خرید و نمایندگی های معتبر اقدام به خرید گوشی کنند تا درصورت بروز هر گونه مشکلی با فاکتور خرید بتوانند گوشی مورد نظر را تعویض کرده یا از طریق مراجع قانونی اقدام کنند.

بعد از باز کردن جعبه و روشن کردن گوشی، باید کدی را شماره گیری کنید تا وارد یک منوی مخفی شوید.

درصورتی که کد ##786# را شماره گیری کنید، منوی RTN باز می شود. اگر این کد کار نکرد، کد *#*#786#*#* را امتحان کنید.  با وارد  کردن این رشته کد، بدون شماره گیری، صفحه ای باز و دو گزینه نمایش داده می شود؛ View و Reset که باید روی گزینه View ضربه بزنید تا Reconditioned Status ظاهر شود. اگر کلمه NO ظاهرا شود، نشان دهنده این است که گوشی شما نو و اوریجینال است، اما اگر کلمه YES نشان داده شود، این گوشی ریفربیشد است.

لازم به ذکر است که این کد ممکن است در ایران کار نکند.

اما روش دیگر استفاده از یک اپلیکیشن به نام فون اینو است. پس از دانلود و نصب این اپلیکیش، ابتدا از شما درخواست دسترسی به تماس ها و دوربین می شود تا به اطلاعات گوشی دسترسی پیدا کند.

سپس می توانید به اطلاعاتی در رابطه با گوشی هوشمندتان دسترسی پیدا کنید که آیا این دستگاه ریفربیشد یا نو است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :