آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 272571
تاریخ انتشار : 19 مهر 1399 13:11
تعداد بازدید : 4588

برای تمرکز بر ارایه خدمات ابری و هوش مصنوعی

بخش زیرساخت از آی بی ام جدا می شود

آی بی ام تصمیم دارد به منظور تمرکز بیشتر روی خدمات ابری و هوش مصنوعی، بخش کسب وکار زیرساخت خود را به صورت یک شرکت جدید درآورد.
undefined

آی تی من- آی بی ام قرار است به دو شرکت سهامی عام جداگانه تبدیل شود. این کار از طریق جدا کردن (اسپین آف) تجارت زیرساخت آی تی صورت می گیرد و به این شرکت 109 ساله امکان می دهد که روی کسب وکارهای دارای حاشیه سود بیشتر، به ویژه هوش مصنوعی و خدمات ابری متمرکز شود.

آی بی ام این خبر را هفته گذشته اعلام کرد. این تصمیم در پی برنامه بلندمدت آرویند کریشنا، مدیرعامل آی بی ام به منظور ساده سازی کسب وکار این شرکت اتخاذ شده است. کریشنا که در آوریل 2020 مدیریت آی بی ام را در دست گرفت. او در تملک 34 میلیارد دلاری شرکت ردهت از سوی آی بی ام نقش داشت که نرم افزارش، در سرویس های هیبرید ابری آی بی ام نقش مهمی ایفا می کند.

شرکت جدید که فعلا در اسناد رسمی با نام NewCo خوانده می شود، حدود 90 هزار  کارمند و نزدیک به 19 میلیارد دلار درآمد خواهد داشت. آی بی ام هم اکنون 352 هزار نفر پرسنل دارد. زمانی که جداسازی به صورت کامل انجام بپذیرد، که به گفته آی بی ام تا پیش از پایان سال 2021 به انجام خواهد رسید، شرکت NewCo به ارایه کننده پیشرو خدمات زیرساختی با حدود 4600 مشتری بزرگ تبدیل خواهد شد که 75 درصد لیست فروچون 500 را تشکیل می دهند.

شرکت آی بی ام پس از این جداسازی، عمدتا روی پلتفرم های ابری هیبریدید متمرکز خواهد شد که بنا به اعلام شرکت، یک فرصت یک تریلیون دلاری در بازار خواهد داشت. در حال حاضر، بازار خدمات ابری عمدتا در دست شرکت هایی مانند آمازون و مایکروسافت است، اما رشد این بازار، به ویژه پس از همه گیری کرونا و فراگیر شدن کار از راه دور، آنقدر بالاست که فضا برای حضور شرکت های دیگر نیز در این بازار مهیاست.

آی بی ام قصد دارد در پی این جداسازی به شرکت اول در زمینه پلتفرم های هیبرید ابری با 59 میلیارد دلار درآمد تبدیل شود و همان طور که گفتیم، NewCo نیز رهبری بازار خدمات زیرساختی مدیریت شده را در چشم انداز خود دارد. ضمن اینکه این دو شرکت، رابطه قوی استراتژیک نیز با یکدیگر خواهند داشت.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :