آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 273302
تاریخ انتشار : 25 آبان 1399 12:22
تعداد بازدید : 4283

9 اشتباه رایج که هنگام تمیزکاری، به موبایل آسیب می زند

گوشی های هوشمند حساس تر و ظریف تر از چیزی هستند که تصور می کنیم! بنابراین ضروری است تا روش های رسیدگی به آنها را اصلاح کنیم.
undefined

فناوران- تماس گوشی شما با آرایش یا چربی احتمالی پوستتان حتمی است! درواقع بهتر است بدانیم که لکه هایی از آلودگی ها بر صفحه گوشی باقی خواهد ماند و گریزی نیست! در این گونه موارد اولین قدم و البته معمول ترین روش، پاک کردن لکه ها با سرانگشتان است. اما ممکن است وسوسه شوید و صفحه نمایش تلفن همراهتان را با گوشه لباس و یا دستمالی که کنارتان است تمیز کنید.اگر شما هم راهکارهای مورد استفاده تان برای رهایی از لکه های صفحه نمایش موبایلتان، موراد ذکر شده است، باید بگوییم که سخت در اشتباهید.شما فقط ظاهر لکه ها و آلودگی ها را از بین می برید. در واقع صورت مسئله را پاک می کنید.اما باید بدانید که شما تنها نیستید! اشتباه های فاحش تری نیز رخ می دهد.

در این مقاله لیستی از نباید های تمیز کردن صفحه نمایش گوشی هوشمندتان را به شما معرفی می کنیم.

1- دستمال توالت
استفاده از دستمال حوله ای توالت شاید انتخاب راحتی باشد و در ظاهر نیز، کاربردی و موثر باشد، اما بهتر است بدانید که گزینه نامناسبی است. چرا که علاوه بر باقی ماندن لکه ها (درواقع دستمال توالت لکه ها را بیشتر پراکنده می کند) باعث خش افتادن صفحه نمایش گوشی ها نیز می شود.

2- شیشه پاک کن
وقتی شیشه ها را با شیشه پاک کن تمیز می کنید، وسوسه می شوید که به سراغ گوشی هوشمندتان هم بروید؟ این گزینه را از ذهنتان پاک کنید.شیشه پاک کن ها می توانند صدمات جبران ناپذیری به دستگاه هوشمند شما بزنند. (به علت وجود مواد شیمیایی)

3- سایر شوینده ها و تمیزکننده ها
نکته ای که در مورد تمیزکننده ها باید بدانید این است که مواد شیمیایی موجود در آنها باعث کاهش مقاومت صفحه نمایش و در نهایت زودتر خش افتادن و صدمه های دیگر می شود.

 4- پاک کننده های آرایشی
شاید به نظر شوخی بیاید اما ممکن است یکی از گزینه ها هم پاک کردن اثار باقی مانده از آرایش و آلودگی ها از سطح گوشی ، به وسیله پاک کننده های آرایش باشد! این گزینه را بدون تردید حذف کنید و یک دستمال نرم که کمی هم نم دارد جایگزین کنید.

5- محلول های حاول الکل
محلول های الکلی نیز می تواند باعث تسریع روند خش دار شدن صفحه نمایش ها شود چون باعث تحلیل رفتن سطح گوشی می شوند.

6- کپسول هوای پرفشار
 گوشی هوشمند بسیار ظریف تر از آن چیزی است که فکر می کنید، پس قید استفاده از این روش را هم بزنید.

7- صابون دست و صورت
صابون ها در حالت عادی جامد هستند. برای استفاده از آنها باید با آب مخلوط شوند. اما قطعا می دانید که آب در نود و نه درصد موارد قاتل گوشی هوشمندتان است!

8- سرکه
شنیده شده که برخی پیشنهاد رقیق کردن سرکه با آب برای تمیز کردن صفحه نمایش را داده اند. به نفعتان است که نشنیده بگیرید. ممکن است به قیمت نابود شدن صفحه نمایش گوشی هوشمندتان تمام شود.

9 - دستمال های مرطوب
این دستمال ها اغلب مخصوص تمیز کردن دست ها هستند که معمولا حاوی درصد کمی الکل و مواد نفتی هستند. در واقع انگشتان شما نیز می توانند چرب باشند و باعث ایجاد لکه شوند. در نهایت اینکه بهترین انتخاب برای پاک کردن صفحه نمایش، استفاده از پارچه میکروفایبر است که با کمی آب مقطر مرطوب شده باشد.

منبع:دانانظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :