آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 273348
تاریخ انتشار : 26 آبان 1399 15:53
تعداد بازدید : 4319

هواوی ۲۰۰ هزار شغل در اروپا ایجاد کرد

به تازگی موسسه ی تحقیقات اقتصادی آکسفورد، گزارشی را درباره ی هواوی منتشر کرده که عنوان «تاثیر هواوی روی اقتصاد اروپا» را برای آن انتخاب کرده است.
undefined

آی تی من- این گزارش نشان می دهد که فعالیت هواوی در سال ۲۰۱۹ در اروپا منجر به خلق منفعت اقتصادی به ارزش ۱۶.۴ میلیارد یورو برای این قاره شده است. این منافع یا به صورت مستقیم بوده اند یا از طریق زنجیره ی تامین هواوی برای اروپا حاصل شده اند. چنین نتیجه ای به معنی ایجاد ۲۲۴۳۰۰ شغل و درآمد ۶.۶ میلیارد یورو برای اروپا است.

هواوی همچنین مشارکت های مثبتی در زمینه تحقیق و توسعه برای اروپا انجام داده و بنا بر گزارش «رتبه بندی سرمایه گذاری تحقیق و توسعه ی صنعتی اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۸/۲۰۱۹» که توسط کمیسیون اروپا منتشر شده است، هواوی رتبه پنجم این لیست را در اختیار دارد. در رتبه بندی تعداد درخواست های ثبت حق اختراع (Patent) در اداره ثبت اختراع اروپا در سال ۲۰۱۹، هواوی در رتبه ی اول ایستاده است.

پیت کالینگز، رییس اداره مشاوره تاثیر اقتصادی اروپا و خاورمیانه در «آکسفورد ایکانامیکس» درباره این موضوع گفته: سرمایه گذاری روی تحقیق و توسعه، دقیقا به آن شکلی که هواوی انجام می دهد، برای بهبود بهره وری کلی اقتصاد اروپا اهمیت بسیار زیادی دارد.

به گفته لیو کانگ نماینده آژانس اتحادیه اروپا،  هواوی در سال ۲۰۱۹ مشارکت مستقیم هواوی در تولید ناخالص ملی (GDP) اروپا معادل ۲.۸ میلیارد یورو بوده و در ۵ سال گذشته، میانگین نرخ رشدی ۱۱.۴ درصدی داشته است. هواوی قصد دارد در سال 2020 پایداری شبکه در اروپا را تضمین کند. نماینده   آژانس اتحادیه اروپا در ادامه صحبت هایش به نقش هواوی در توسعه اروپا اشاره کرد و گفت: با توجه به پروتکل های حفظ امنیت پیش خواهیم رفت تا نیازهای مردم برای کارهای اداری آنلاین، تحصیل آنلاین و غیره را برآورده کنیم. هواوی 20 سال است که در اروپا مشغول توسعه و پیشرفت است و همراه با رشد خود کشورها و صنعت را نیز رشد می دهد. در آینده نیز، ما به عنوان اتحادیه اروپا همچنان با شرکایمان کار خواهیم کرد تا بر مشکلات غلبه و به ارزش هایمان اضافه کنیم.

موسسه تحقیقات اقتصادی آکسفورد، تاثیر اقتصادی کلی هواوی روی اروپا را ارزیابی کرده و در این ارزیابی، به مشارکت هواوی در تولید ناخالص ملی اروپا، شغل های ایجادشده ای که تحت حمایت هواوی در اروپا بوده اند و مالیات های حاصله هم توجه داشته است.

هواوی علاوه بر اروپا در تمامی نقاط دنیا بسته به بزرگی بازارشان و سود حاصله خود، به اقتصاد کشور میزبان کمک کرده است. این شرکت به رغم ناهمواری های که برایش ایجاد می شود، همچنان در حال انجام کارهای بسیار زیادی است و روند رو به رشد خود را ادامه خواهد داد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :