آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 273406
تاریخ انتشار : 1 آذر 1399 12:20
تعداد بازدید : 4239

جریمه سنگین اپل برای اختفای ضعف عملکرد باتری

شرکت اپل برای حل و فصل ادعاهای ۳۳ ایالت آمریکا و منطقه کلمبیا مبنی بر این که گوشی های آیفون را کند کرده است تا مشکلات باتری آنها را پنهان کند و کاربران را به خرید دستگاه های جدید وادار کند، ۱۱۳ میلیون دلار پرداخت خواهد کرد.
undefined

فناوران- این توافق با ایالتهای آمریکا که در راس آنها آریزونا، آرکانزاس و ایندیانا قرار دارند، جدا از توافقی است که اپل در مارس برای پرداخت ۵۰۰ میلیون دلار به منظور حل و فصل شکایت کاربران آیفون خسارت دیده داشت.

اپل در سال ۲۰۱۶ آپدیت نرم افزاری برای مدل های سری ۶، ۷ و SE آیفون منتشر کرد که سرعت پردازنده آنها را آهسته می کرد تا باتری های قدیمی این گوشی ها ولتاژ بالایی به پردازنده ارسال نکنند و باعث از کار افتادن غیرمنتظره گوشی نشوند. ایالت های آمریکایی مدعی هستند که اپل فریبکارانه عمل کرده و باید یا باتری ها را تعویض می کرد یا این مساله را افشا می کرد.

بر اساس اسنادی که در دادگاه آریزونا تنظیم شده، میلیون ها کاربر از این بابت خسارت دیده اند. دادستان کل آریزونا در مصاحبه ای گفت: من و همکارانم تلاش داریم توجه این شرکت های فناوری بزرگ  را جلب کنیم و شاید توافق چند میلیون دلاری با بیش از ۳۰ ایالت توجه آنها را جلب کند.

اپل منکر ارتکاب خلاف شده و حاضر نشد در این باره اظهارنظر کند. این شرکت موافقت کرده است در 3 سال آینده اطلاعات صحیحی درباره مدیریت برق آیفون در سایت خود، اطلاعیه های آپدیت نرم افزار و تنظیمات آیفون فراهم کند. اطلاعاتی که اپل تاکنون فراهم کرده، کافی بوده است و اکنون توافقی که با ایالت ها داشته است باید توسط دادگاه تایید شود.

تحقیقات گسترده مذکور درباره اپل بخشی از موج تحقیقاتی است که درباره بزرگترین فراهم کنندگان فناوری در جهان به راه افتاده است.

دادستان های کل ۱۱ ایالت آمریکا ماه گذشته در شکایت ضد انحصارطلبی علیه شرکت گوگل به وزارت دادگستری آمریکا پیوستند و گروهی از دادستان های کل متشکل از دو حزب حاکم در آمریکا در حال تحقیقات از گوگل و فیس بوک در خصوص شیوه های ضدرقابتی و فریبکارانه آنها هستند.

اپل اعلام کرده بود که آپدیت این شرکت میزان مصرف برق را کاهش داد. این شرکت بابت این رفتار عذرخواهی عمومی کرد و قیمت تعویض باتری را کاهش داد.

بر اساس گزارش رویترز، این توافق شامل پنج میلیون دلار برای آریزونا، ۲۴.۶ میلیون دلار برای کالیفرنیا و ۷.۶ میلیون دلار برای تگزاس است. این دو ایالت آخر بیشترین تعداد کاربران آیفون خسارت دیده را داشتند.

منبع:ایسنانظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :