آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 273430
تاریخ انتشار : 3 آذر 1399 10:39
تعداد بازدید : 2990

حتی اگر ترامپ نتیجه انتخابات را نپذیرد

حساب های کاخ سفید در توییتر، به صورت خودکار به تیم بایدن منتقل می شود

توییتر برای پشتیبانی از انتقال قدرت در آمریکا آماده می شود و اعلام کرده که در بیستم ژانویه 2021، یعنی در روز سوگند یاد کردن جو بایدن، حساب توییتر کاخ سفید را به رییس جمهور منتخب واگذار خواهد کرد.
undefined

آی تی من- توییتر جمعه گذشته اعلام کرد که @POTUS که حساب کاربری رسمی رییس جمهوری آمریکاست، در لحظه ای که جو بایدن سوگند ریاست جمهوری بخورد، به صورت خودکار به او منتقل خواهد شد؛ حتی اگر دونالد ترامپ، حاضر به اعلام شکست نباشد.

علاوه بر حساب کاربر رییس جمهور، حساب کاربری کاخ سفید (@whitehouse)، معاون اول (@VP)  و بانوی اول آمریکا (@FLOTUS)  به همراه چندین حساب رسمی دیگر مرتبط با ریاست جمهوری نیز هم زمان منتقل خواهد شد.

نیک پاچیلیو، سخنگوی توییتر در ایمیلی که برای پولیتیکو ارسال کرده، نوشته است: توییتر فعالانه برای پشتیبانی از انتقال حساب های رسمی در کاخ سفید در 20 ژانویه 2021 آماده می شود. 

وی افزود: همان گونه در انتقال ریاست جمهوری در ژانویه 2017 عمل کردیم، این فرایند با مشاوره نزدیک با نهاد ملی آرشیو ها و اسناد انجام می شود.

بر اساس اعلام توییتر، این واگذاری نیازمند تبادل اطلاعات بین تیم ترامپ و تیم بایدن نخواهد بود. همچنین تمامی توییت هایی که تا کنون انجام شده، آرشیو می شود و اکانت ها با صفر توییت، در اختیار بایدن و تیمش قرار خواهد گرفت.

با وجود انتشار رسمی نتایج انتخابات آمریکا، دونالد ترامپ تا کنون پیروزی بایدن را نپذیرفته است. به همین دلیل GSA، نهاد فدرالی که مسوولیت شروع فرایند رسمی انتقال ریاست جمهوری را به عهده دارد نیز تا کنون از این وظیفه سر باز زده است. این مساله موجب شده که تیم جو بایدن هنوز به مواردی همچون فضای اداری و آدرس های ایمیل دولتی دسترسی نداشته باشد. حتی به آنها اجازه استفاده از دامنه .gov به منظور میزبانی وب سایت رسمی انتقال قدرت داده نشده است.

ترامپ در طول سال های ریاست جمهوری خود، به حساب رسمی ریاست جمهوری بی علاقه بود و توییت های خود را از حساب شخصی اش (@realDonaldTrump) انجام می داد و حتی پس از واگذاری قدرت نیز، همچنان با همین حساب کاربری توییت خواهد کرد. اما توییتر حساب های کاربری رهبران جهان را تحت حمایت های ویژه قرار می دهد که پس از پایان دوره ترامپ، این حمایت ها درباره حساب او قطع خواهد شد. از جمله حمایت ها این بود که حتی توییت هایی که برچسب هشدار می خوردند، همچنان نمایش داده می شدند، که به محض سوگند یاد کردن بایدن، توییت های شبهه دار ترامپ، دیگر نمایش داده نخواهند شد.

توییتر همچنین اعلام کرده که نمایندگانش، در ماه های آینده با مقامات انتقال بایدن-هریس دیدار می کنند و درباره چگونکی استفاده از توییتر با آنها به تبادل نظر خواهند پرداخت.

گفتنی است که پیش از انتخابات سال 2016، مقامات کاخ سفید در دوره اوباما، برنامه ای را درباره چگونگی انتقال دارایی های دیجیتال کاخ سفید به رییس جمهور بعدی، تدوین کردند. بر اساس همین برنامه نیز، وقتی اوباما کاخ سفید را ترک کرد، محتوای حساب کاربری توییتر کاخ سفید در حساب جدیدی به نام @POTUS44 آرشیو و قفل شد و حساب @POTUS با صفر توییت در اختیار ترامپ قرار گرفت.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :