آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 273452
تاریخ انتشار : 3 آذر 1399 13:5
تعداد بازدید : 3772

کلاه برداری اینترنتی با سرقت دامنه سایت های قانونی

شرکت امنیت سایبری گروپ آی بی در گزارشی تازه از سرقت دامنه های قانونی و کلاه برداری های اینترنتی خبر داد.
undefined

فناوران-  بنا برگزارش این شرکت، دست کم 30500 دامنه ارائه دهندگان خدمات میزبانی بین المللی و روس در گروه ریسک قرار دارند. منابع سرقت شده اغلب برای انجام حملات فیشینگ، کلاه برداری های مالی، ارسال برنامه های مخرب و یا آلوده سازی سیستم بازدیدکنندگان سایت مورداستفاده قرار می گیرند.

کارشناسان گروپ آی بی با بررسی سایت های فیشینگی که روی مشتریان یکی از بانک های بزرگ روسیه متمرکزشده بودند، به این نتیجه رسیدند که مهاجمان از منابع از صفر طراحی شده ، یا هک شده استفاده نکرده اند، بلکه از دامنه های مشروع RU ،.SU و . کاربران عادی و شرکت ها بهره برده اند. قربانیان این نوع کلاه برداری مالکان و کاربران همان نام دامنه هایی هستند که هزینه های شان پرداخت شده و از سوی ثبت کننده مسدود نشده اند، اما به حساب کاربری میزبان متصل نبوده اند.

مهاجمان پایگاه داده ای از دامنه هایی که به تازگی خریداری شده اند، ایجاد کرده و محتوای خود را با استفاده از یک دامنه دیگر در سرورهای ارائه دهندگان خدمات اینترنتی قرار می دهند. تمام پروسه سرقت و هایجک 30 دقیقه تا چند ساعت طول می کشد.  هکرها پس از اشغال سایت، محتوای اختصاصی خود را در آن بارگذاری کرده و ایمیل می سازند تا اقدام به حملات گودال آب و کلاه برداری های مالی ازجمله سرقت وجه، سرقت اطلاعات کارت های بانکی، ارسال ایمیل های فیشینگ با پیوست های مخرب یا آلوده سازی سیستم های بازدیدکنندگان سایت با تروجان های بانکی، جاسوس افزارها و باج افزارها کنند.

منبع:سایبربان
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :