آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 273540
تاریخ انتشار : 9 آذر 1399 12:11
تعداد بازدید : 4333

ممنوعیت فروش گوشی های قفل شده در آمریکا

گزارش هایی منتشر شده مبنی بر اینکه در آینده ای نزدیک قرار است قانونی برای منع فروش گوشی های لاک شده در ایالات متحده وضع شود.
undefined

آی تی من- در ایالات متحده کاربران گوشی های هوشمند را معمولا ازطریق یکی از اپراتورهای بزرگ آمریکایی خریداری می کنند. در این حالت دستگاه صرفا روی سیم کارت عرضه شده توسط آن اپراتورِ به خصوص کار می کند. گوشی هایی که بدین صورت خریدای می شوند، اصطلاحا لاک (قفل) و دستگاه هایی که با همه سیم کارت ها کار می کنند، آنلاک هستند.

بنابراین اگر کاربران بخواهند از همان گوشی در شبکه یکی دیگر از اپراتورها استفاده کنند برای شان مشکل ساز خواهد بود. در همین راستا دولت از اپراتورهای آمریکایی خواسته است که به کاربران اجازه جابه جایی در بین شبکه ها را بدهند و هر یک از اپراتورها برای آنلاک کردن گوشی های هوشمند، فرآیندی اختصاصی و نسبتا طولانی در نظر گرفته است.فرایند آنلاک کردن گوشی در برخی از اپراتورها راحت تر است اما تقریبا در تمامی مواقع، به طور کلی انجام این کار سخت است. با این حال به نظر می رسد با ممنوعیت فروش گوشی های لاک شده، این مشکل به طور کلی برای کاربران حل شود.این اتفاق برای طرفداران گوشی های هوشمند خبر خوبی محسوب می شود. کاربران همواره از دولت ها درخواست کرده اند تمامی گوشی های هوشمند را به صورت آنلاک به بازار عرضه کنند. فروشندگان موبایل می گویند فروش این دستگاه ها به صورت آنلاک، فرایند جابه جایی در بین سیم کارت اپراتورهای مختلف و بازفروش گوشی ها را بسیار ساده تر می کند.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :